Ekran ve Ön Cam Tamiri Arasındaki Farklar - Teknikfon - 0542 353 71 58

Ekran ve Ön Cam Tamiri Arasındaki Farklar

Ekran ve Ön Cam Tamiri Arasındaki Farklar

Ekran ve Ön Cam Tamiri Arasındaki Farklar

Ekranınız dokunmatik fonksiyonların yerine getirildiği kısımdır. Bozulursa dokunmatiğiniz çalışmaz. Ekran ve Ön Cam Tamiri Arasındaki Farklar hakkında bilgi almak için aşağıdaki yazıyı okuyup bizi arayabilirsiniz.

Ön cam ise sadece ekran üzerinde bir koruma sağlamaktadır. Çünkü ekranın dokunmatik kısmı çok hassastır bu ön cam sayesinde koruma ve görsel bütünlük sağlanır.

"<yoastmark

Ekran bozulduğunda kırılır,dokunmatik çalışmaz görüntünün bir kısmı yada tamamı kaybolur veya çizgilenme piksel kaybı oluşur.

Ön cam arızalarında kırık olsa dahi tuşlar basar dokunmatik çalışır.

Ekran ve Cam Arasındaki Farklar Cam Tasarım

Yeni iPhone’nun bir tek kenarlarının metal, kalan kısmının ise tamamen cam olması beklenmektedir.
Ayrıca iPhone 8’de kırmızı renk seçeneği de bulunacağı söylenmektedir. Bunun dışında yeni iPhone’larda beyaz rengin de bulunacağı söz konusudur.

Ekran ve Cam Arasındaki Farklar Kablosuz Şarj

iPhone kullanıcılarını mutlu edecek haberlerden biri de kablosuz şarj özelliği olacaktır. Fakat bu kablosuz şarj aksesuarının telefon ile birlikte verilmeyip ayrı bir aksesuar olarak satılması beklenmektedir.

Ekran ve Cam Arasındaki Farklar Ekrana Yerleştirilmiş Ana Ekran Tuşu

Ekran boyutunun küçülmesine neden olan ana ekran tuşunun yeni iPhone serisinde ekrana yerleştirilmiş olacağı öne sürülmektedir. Yani yeni modelde home tuşu dokunmatik olacak.
Ayrıca esnek OLED panelinin basınçtan deforme olmasını önlemek amacıyla, metal yapılı kısım film sensörünün altına yerleştirilerek daha sağlam yapısal destek sağlanmış olacaktır. Apple, film sensörü daha yüksek duyarlılık sunduğundan dolayı daha kaliteli 3D Touch kullanımı sağlamak için FPCB sensöründen film sensörüne geçilebilir.

Ekran ve Ön Cam Tamiri Arasındaki Farklar İletişim

+90 542 353 71 58

+90 216 353 71 58

Tıkla WhatsApp’tan Yaz.

Adres Tarifi :

Kartal Merkezde(çarşıda) Bankalar Cad. Yapı kredinin hemen arka sokağındayız.

Diğer tüm apple iphone modellerinin tamiri için iletişim sayfamızdan adres bilgilerimize ulaşabilirsiniz. Profesyonel cep telefonu tamiri hizmeti almak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz. Uygun fiyat garantisiyle uzun yıllardır hizmet veren Teknikfon ekibi sizleri telefonunuza en kaliteli ve en son teknoloji ürünlerle tamirini yaparak hızlı bir çözüm sunmaktadır. Sadece ekran değişimi, cam değişimi konularında değil diğer tüm hata ve sorunlarda da bizlere ulaşabilirsiniz.

Yazar hakkında

3E Teknik Servis administrator

11 yorum

iPhone 7 Ekran Değişimi 249 TL | Teknikfon -Cep Telefonu Tamir ServisiYayın tarihi4:05 pm - Kas 27, 2017

[…] Ekran ve Ön Cam Tamiri Arasındaki Farklar […]

Iphone Teknik Servis Hizmetleri | Teknikfon -Cep Telefonu Tamir ServisiYayın tarihi12:33 pm - Ara 5, 2017

[…] Ekran ve Ön Cam Tamiri Arasındaki Farklar […]

iPhone 7 Orjinal Ekran Değişimi 449 TL | Teknikfon -Cep Telefonu Tamir ServisiYayın tarihi2:28 pm - Ara 14, 2017

[…] Ekran ve Ön Cam Tamiri Arasındaki Farklar […]

iPhone 6 Orijinal Ekran Değişimi 250 TL | Teknikfon -Cep Telefonu Tamir ServisiYayın tarihi12:59 pm - Ara 22, 2017

[…] Ekran ve Ön Cam Tamiri Arasındaki Farklar […]

SefaYayın tarihi2:03 am - May 19, 2018

İyi günler apple 5s telefonumu yere düşürmüştüm.Telefonu elime aldığımda ekranın çatladığını gördüm teknik servise götürdüm tuşlar ve dokunmatik çalışıyordu ön camın kırıldığını söylediler ama kuvvetli bastırıldığında ekranda esneme ve tık tık ses gelmektedir sebebi nedir değiştirilmesi gerekirmi ??

ferhatYayın tarihi8:21 am - Tem 14, 2018

merhaba telefonum iphone 6 ilk camını kırdığımda her şeyi iyiydi çalışıyordu sadece camı kırıktı 1 gün sonra görüntü bozulmaya başladı ekran değişimimi yapmalıyım ön cam değişimi hızlı cevap verirseniz sevinirim

  3E Teknik ServisYayın tarihi8:52 am - Tem 18, 2018

  Merhaba Ferhat Bey;

  Telefonunuzun ekranında görüntüce veya dokunmatikte sorun yaşamakta iseniz cam değişimşi sorununuzu çözmeyecektir. Ekran değişim bedeli Orjinal ekran ile 250 TL, A kalite ekran ile değişimi ise 150 TL dir.

GamzeYayın tarihi9:30 pm - Tem 25, 2018

Merhabalar telefonum ıphone 6 ve kolonya döküldü ekranımda kararma var dokunmatikte ve seste hiç bir sorun yok garantisi de sürüyor ancak garantiye girmez diye düşünüyorum yapılması ne kadar ücret çıkarır yardımcı olursanız sevinirim

  3E Teknik ServisYayın tarihi8:13 am - Ağu 8, 2018

  Merhaba Gamze Hanım;

  Cihazınızı öncelikle görmemiz gerekmektedir. Seste veya dokunmatikte sorun yok ise ekran değişimi yeterli olacxaktır muhtemelen

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.