iPhone 6 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır | Teknikfon - Cep Telefonu Tamir Servisi

iPhone 6 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone 6 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone 6 ekran değişimi ,genellikle telefonumuzun ekranını kırdığımızda yapılan bir işlemdir yada telefonumuzun ekranı bozulduğunda da değiştirmek durumunda kalırız.Tabi içimizde biraz tamirci ruhu varsa bide Apple yada özel iphone teknik servise gitmek yerine telefonumuzun ekran değişimi için internetten yada piyasadaki parçacılardan iphone 6 ekranı satın alıp kendimiz bile değiştirebiliriz.Lütfen aşağıdaki işlemlere başlamadan telefonunuzun sim kartını çıkarmayı ve sim yuvasını çıkarmayı unutmayınız.

Adım adım iPhone 6 Ekran Değişimi Rehberi

iPhone 6 telefonunuzu söküp ekranı değiştirmek için aşağıdaki resimde görünen tornavida ve sökme seti gerekiyor.

iphone 6 sökme tornavidaları

 1. ilk adımımızda iphone telefonumuzun şarj soketinin hemen yan kısmılarındaki bulunan iki vidayı dikkatlice söküyoruz.Fazla bastırmayız.iphone 6 alt kısım vidaları
 2. Şimdi vidalarımızı söktüğümüze göre vantuzumuzu ekrana yapıştırıyoruz ve hafifce kaldırıyoruz,ara açma aparatımızı kasa ile ekran arasına sokarak yavaş yavaş iphone 6 telefonumuzun ekranını kaldırıyoruz çok dikkat etmeliyiz daha ekran soketleri var.iphone ekranı kasadan ayırma
 3. Ekranımızı aşağıdaki şekle getirdikten sonra görmüş olduğunuz iki vidayı söküp batarya soketini yavaşça yerinden çıkarıyoruz.

  iphone 6 batarya vidalarını sökmek

 4. Üstteki iki vidayı söktükten sonra kapağı resimdeki gibi çıkarıyoruz.Aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz büyük ok ile belirttiğimiz  batarya soketini yerinden mutlaka söküyoruz,bunu yapmamızın sebebi ekran değişimi yaparken yanlışlıkla kısa devre yaptırarak telefonumuzun bozulmasını engellemek.
 5. Batarya bağlantısını söktük sıra geldi iphone 6 ekran soketlerini çıkarmaya öncelikle küçük resimde görmüş olduğunuz kapağı çıkarmak için 5 adet iphone vidasını söküyoruz altında ekran bağlantı soketleri var ,ekranın sökülmesinde çok önemli bir nokta burası çünkü soketleri çok dikkatlice yerinden çıkarmalıyız aksi taktirde ekran soketimizi kırabiliriz iphone ekran değişimi yapalım derken telefonumuzdan olmayalım çünkü ekran soketi değişimi, ekran değişimi kadar kolay bir şey değil ve bireysel kullanıcıların yapabileceği bir onarım değildir .
 6. Üstteki ekran soketlerini söktükten sonra telefonumuzun ekranını komple bir şekilde kasadan ayırmış oluyoruz.Sırada ekran arkasındaki metal yan demirler ve parmak izi okuyucuyu sökme işlemi var.iPhone 6 ekranı kasadan ayırmakla iş bitmiyor,devam ediyoruz.
 7. iPhone 6 ekranımızın arkasındaki metal demiri sökücez bunu yapmamızın sebebi parmak izi okuyucuyu sökmek metal korumayı çıkardıktan sonra zaten parmak izi okuyucusu görünücek.
 8. iPhone 6 ekranı değiştirmek için sökme işleminde parmak izi okuyucuyu sökmek yani  çok çok önemli ve dikkat isteyen bir adıma geldik bu da en önemli kısım diyebilirim.Önemli olmasının sebebi burda yapıcağımız bir film kopması yada yıpratma sonucunde eğer parmak izi okuyucumuz bozulursa bunu Apple Türkiye servisinden başka hiçbir yerde yaptıramıyacak olmamız.Bunun nedeni her parmak izi okuyucu bir iphone şifrelidir yenisini taksanız bile home tuşu olarak kullanılabilir fakat parmak izi okumaz.
 9. Ve son aşamaya geldik kulaklık ve ön kamera kısımlarının soketini ayırdıktan sonra söktüğümüz adımlar ile çıkan parçaları değiştirmek istediğimiz iphone 6 ekranımıza takarak geri topluyoruz.

Ekran değiştirmenin bir çok zorluğu varken bunları size resimli ve adım adım anlatarak iphone telefonunuzun ekran değişimini  yapmanız için gerekli görselleri ekledik.iPhone 6 ekran değişimi yaparken çok dikkatli olmak zorundasınız,hem ekranı kırmamak hemde diğer fonksiyonlara zarar vermemek için bu şart, iphone 6 ekran değişimini sizlere resimli olarak anlattık kolay gelsin. Aklınıza takılan soruları yorum olarak aşağıda sorabilirsiniz.

 

Yazar hakkında

3E Teknik Servis administrator

  1 yorum

  iPhone 7 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır – Teknikfon -Cep Telefonu Teknik ServisiYayın tarihi9:44 pm - Şub 2, 2017

  […] önceki yazımızda iPhone 6 Ekran değişimi nasıl yapılır anlattık ,eğer bir iphone 6 sahibiyseniz yazımızı […]

  Bir cevap yazın

  Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.