iPhone Batarya Değişimi Fiyatları - Cep Telefonu Tamir Servisi - Teknikfon

iPhone Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone bataryası değişimi telefonumuzun şarjı az gitmeye başladığında aklımıza gelen ilk yöntemlerden birisi fakat iphone telefonunuzun şarjının az gitmesi sadece batarya (pil) kaynaklı olmayabilir. Öncelikli olarak telefonunuzun arka planda çalışan gereksiz uygulamaları varsa bunları mutlaka kapatmanızı öneririz. Daha sonrasında parlaklık ayarınızı en son ayarda değilde daha düşük seviyelerde kullanmanız şarjınızın daha fazla gitmesini sağlayacaktır.

“iPhone Modelleri İçin Pil Değişimi Fiyatları Aşağıda Yer Almaktadır.”

Apple iPhone Pil  Değişimi Fiyat Listesi Pil  Fiyatı
iPhone 4 / 4S 59 TL
iPhone 5 / 5S / 5C 79 TL
iPhone SE 99 TL
iPhone 6  / 6S 99 TL
iPhone 6 Plus  / 6S Plus 119 TL
iPhone 7 129 TL
iPhone 7  Plus 149 TL
iPhone 8 239 TL
iPhone 8 Plus 279 TL
iPhone X sorunuz

*Pil (batarya) fiyatları ve stok durumları  üretici ,tedarikçi kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir.

Eğer iphone ekran değişimi yaptırdıysanız ve yan sanayi ekran kullanıldıysa haliyle çok net olmayan ekranınızın görüntüsünü netliğe kavuşturmak için malasef ekran parlaklığını sonuna kadar açmanız gerekebilir. Bir diğer huşuda kullandığınız şarj aleti çünkü orijinal olmayan şarj aleti , iphone şarj sorunu gibi diğer arızaları beraberinde getirebilmekte yada telefonunuzu tam olarak şarj edemediğinden maksimum verimlilik sağlayamamaktadır. Doğal olarak orijinal şarj aleti kullanımı telefonunuzun pil ömrünü uzatacağından siz yakın zamanda iphone batarya değişimi yaptırmak zorunda bırakmaz. Son olarak da hücresel veri kullanarak internete bağlanmak yerine olabildiğince imkanlarınız dahilinde kesinlikle wi-fi ile internete bağlanmanız şarzınızın daha fazla gitmesini sağlayacaktır.

iPhone Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır ?

Aslında bu soruya alternatif olarak iphone batarya değişimi ne zaman yapılmalıdır sorusu da alternatif olarak değerlendirilebilir. Sanılanın aksine iphone bataryaları yüksek kalitede üretilen piller olduğundan kolaylıkla bozulmaz ama maksimum kullanımda da toplam kullanım süresine göre verimi düşmektedir. Doğal olarak şarjının daha çok gitmesini isteyen kullanıcılar iphone batarya değişimi yaptırmak istemektedir. Genellik şarz sürenizin kısalması durumunda yada mevcut standart şarj sürenizin yarıya inmesi gibi durumlarda batarya değişimi yapılabilir. Fakat bataryanızın çabuk bitmesinin sebebi yada iphone şarj entegresi arızasıda olabilir. İphone şarj entegresi arızalarındada telefonunuzun şarzı az gidecektir ve bu az gitme  %50 den daha az bir kapasitede olacaktır. Ayrıca sabaha kadar şarza bırakmak yani ortalama 1,5-2 saatte dolan telefonumuzu fazla sürede bırakmak batarya ömrünüzün kısalmasına sebep olan diğer bir faktördür.

iPhone Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone Telefonumun Bataryası Şişti Değiştirmelimiyim ?

Bu çok önemli bir problemdir çünkü bataryası şişme yapmış iPhone modellerde batarya değişimi yapılması mutlaka gereklidir çünkü değiştirilmeyen batarya telefonunuzun sadece şarzının az gitmesinin yandı ekran kırılması yada çatlaması gibi riskleride beraberinde getirmektedir ve iphone ekran değişimi yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.Daha da önemlisi şişmiş bataryalar (piller) telefonunuzda kalıcı hasarlara sebep olabildiği gibi fiziksel olarak da çevreye ve size zarar verebilirler bu sebeplerden dolayı bataryası şişmiş bir iphone kullanmamınızı kesinlikle önermiyor ve servisimize gelerek yada yetkili servise giderek batarya değişimi işlemini yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

NOT: iphone batarya değişimi ve iphone pil değişimi aynı şeylerdir.

iPhone Batarya Değişimi Fiyatları Ne kadar ?

iphone bataryalarının değişim fiyatları modellerine göre değişmektedir. Apple tarafından açıklanan batarya değişim fiyatları bir çok kullanıcıya yüksek geldiğinden alternatif olarak Teknikfon’da batarya değişimi yaptırmaktadır. Yukarıdaki listede iphone modellerinin batarya değişimi işçilik fiyatları dahil olarak verilmiştir. Sadece iphone orijinal batarya değişimi yapıyoruz. Kesinlikle yan sanayi batarya kullanılmamaktadır.

iPhone Batarya Değişimi Fiyatları İletişim

+90 542 353 71 58

+90 216 353 71 58

Tıkla WhatsApp’tan Yaz.

Servisimiz İstanbul Kartal ilçesindedir. Türkiye’nin her yerinden Yurtiçi Kargo ile ücretsiz gönderim sağlayabilir ve iphone tamiri yaptırabilirsiniz. Bunun için 147 339 934 olan anlaşma kodumuzu kargo poşetinizin alıcı kısmına yazmanız yeterli otomatik olarak 3E Teknik servis olarak bilgilerimiz çıkacaktır. Detaylı adres bilgisi için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Yazar hakkında

3E Teknik Servis administrator

3 yorum

Süer ÖzyalçınYayın tarihi12:28 pm - Nis 10, 2018

iPhone 4 telefonumun pilini değiştirmek istiyorum. Telefonumu vereceğiniz adrese kendim getirsem ve değişimi beklesem uygunmudur?

iPhone Telefonlarda Kulaklık Sesi Az Geliyor | Teknikfon -Cep Telefonu Tamir ServisiYayın tarihi11:49 pm - Eki 28, 2018

[…] iPhone Batarya Değişimi Fiyatları […]

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.