Bilgisayarın Telefonu Görmeme Sorunu - Cep Telefonu Tamir Servisi - Teknikfon

Bilgisayarın Telefonu Görmeme Sorunu

Bilgisayarın Telefonu Görmeme Sorunu

Akıllı cihazlar hangi işletim sistemine sahip olursa olsun kimi zaman bilgisayar telefonu görmüyor hatasının ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu durum farklı etkenlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Hangi marka olursa olsun fark etmez, cep telefonunun bilgisayara bağlanması, temelde donanım bağlanması ile gerçekleşmektedir. Dolayısıyla bilgisayar ile cep telefonunun bağlanmaması konusunda ilk olarak akla gelen şey, soket girişinde ya da kablolarda ortaya çıkan problemler olmaktadır.

Bilgisayarın Telefonu Görmemesi Sorunu Çözümü Var Mı?

Ortaya çıkacak olan bilgisayar telefonu görmüyor hatası sonucunda ilk olarak cihazın kablolarının kontrol edilmesi gerekir. Çünkü kabloda sorun varsa bağlantı hata verecektir. Normal durumlarda USB kablosunun takılması sonrasında cihazda şarj ve dosta aktarımı seçenekleri ortaya çıkmaktadır. Bildirim çıkmıyorsa, kablonun değiştirilmesi gerekir.

OEM sürücülerinin ve cihazın kaldırılıp tekrardan yüklenmesi de yine bu hatanın giderilmesini sağlayacaktır. Bu aşamada mutlaka aygıt yöneticisi üzerinden USB aygıtları bölümünde bulunan sürücü güncelleme ayarlarını kontrol etmek gerekecektir.

Apple Telefonların Bilgisayar Tarafından Görülmemesi

Mac olmayan bir bilgisayara Apple cihazını bağlamak isteyen kişiler, 0xE hatası alabilmektedir. Bilgisayar telefonu görmüyor hatasını gidermek isteyenler bu aşamada ilk olarak bilgisayarlarında son sürümün yüklü olup olmadığını kontrol etmeleri gerekir. Çoğunlukla ilk olarak bilgisayara güvenilsin mi uyarısı ortaya çıkmaktadır. Bu aşamada güven butonuna tıklanması durumunda USB kablosu kullanılarak bağlanılabilir. Eğer ki bilgisayar halen cihazı görmüyorsa kablolar kontrol edilmelidir.

Mac bilgisayar kullanılması durumunda ise sistem bilgileri üzerinden cihazı kontrol etmek gerekmektedir.

Android Telefonların Bilgisayar Tarafından Görülmemesi

Android cihazdan Mac bilgisayar üzerinden dosyalara erişmek kolay değildir. Bu durumda USB girişleri kontrol edilmeli ve cihazın sürücüsü bilgisayara kurulu olmalıdır. Eğer kablo ile alakalı bir sorun yoksa dosya transferi yoksa Android File Transfer yüklenmesi gerekir. Buradan Documents klasörüne girilmesi ile beraber bilgisayarda açılan yeni klasörün içerisine dosyalar sürüklenip bırakılabilir. Bununla birlikte OpenMTP uygulaması da yine bu aşamada tercih edilebilir.

Var olan bu yöntemlerin yanı sıra yine Mac Samsung File Transfer ve Bluetooth kullanılması da yine telefondaki dosyaların bilgisayara sorunsuzca atılmasını sağlayacaktır.

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.