iPhone Cihazlar İçin Hafıza Yükseltme - Cep Telefonu Tamir Servisi - Teknikfon

iPhone Cihazlar İçin Hafıza Yükseltme

iPhone Cihazlar İçin Hafıza Yükseltme

Apple, belirli aralıklar ile ortaya koymakta olduğu iPhone modelleriyle kendine ait bir kitle elde etmeyi başardı. İOS işletim sistemine sahip olan bu cihazlar kullanıcılarına oldukça farklı bir deneyim sunuyor. iPhone hafıza yükseltme konusu ise bu cihazın özellikle de eski sürümlerini kullanan kullanıcılar tarafından en fazla araştırılan konulardan bir tanesi.

Bununla beraber hafıza yükseltme hakkında araştırma yapan kişiler yalnızca eski model iPhone cihaz sahipleri değil. Daha düşük hafızaya sahip olan iPhone cihazı olan herkes, çektiği fotoğraf ve videoları saklarken uygulamaları kaldırmak istemediği için cihaz hafızasını yükseltmek istiyor.

iPhone Cihazlar İçin Hafızayı Yükseltmenin Yolları

İlk olarak iPhone hafıza yükseltme işlemi için iTunes içerisinden cihazın kapasitesinden daha yüksek bir uygulama ya da film seçilir. Sonrasında bu yüklenmek istendiği zaman cihazın hafızasının yetersiz olduğuna dair bir uyarı ekrana gelecektir. Yüklemenin iptal edilmesinden sonra cihazın hafızasının birkaç yüz megabayt arttığı görülebilecektir.

Bununla beraber kullanıcılar belirli bir ücret ödemeleri halinde bulut depolama alanı satın alabilirler. Bu sayede de cihazlarında çok fazla yer kaplayan videoları, dosyaları ve fotoğrafları bulutta depolarlar. Tabi ki bunun için cihazın güncellemelerinin son sürümü almasının yanı sıra bulut için de düzenli olarak aylık ödemelerin yapılması gerekmektedir.

Jailbreak ile Cihaz Hafızası Arttırma

Kullanıcıların bir kısmı iPhone hafıza yükseltme işlemi için donanımının değiştirilmesi ile alakalı araştırmalar yapıyorlar. Jailbreak olarak tanımlanan bu işlemde cihazın modeline göre farklı fiyatlandırmalara tabi olarak hafıza arttırma işlemi yapılabilmektedir. Cihazın modeli düştükçe fiyatta da düşme meydana gelmektedir.

Yapılacak olan hafıza arttırma işlemleri için yedekleme programlarının yanı sıra cihaza ait güncelleme işlemlerinin de önceden yapılması gerekecektir. Bu işlemler ilk bakışta kolay gibi görülse de gerekli olan detayların her birinin üzerinde özenle durulması gerekir. Aksi durumda ortaya farklı sorunlar çıkabilmektedir.

Yapılacak olan iPhone hafıza yükseltme işlemi için mutlaka kullanıcıların alanında uzman isimler ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Bu alanda uzman olan ekibimiz, her iPhone modeli için hafıza yükseltme işlemini sorunsuzca yaparak size teslimini sağlamaktadır.

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.