iPhone Cihazlarda Hoparlör Değişimi Garanti Kapsamında Mıdır? - Teknikfon

iPhone Cihazlarda Hoparlör Değişimi Garanti Kapsamında Mıdır?

iPhone Cihazlarda Hoparlör Değişimi Garanti Kapsamında Mıdır?

Diğer markalara ait akıllı cihazlarda olduğu gibi Apple markalı cihazlarda da hoparlör bölgesinde sorunlar ortaya çıkar. Bu durumun sonucunda da sesin çıkması konusunda sorunlar baş gösterir. iPhone hoparlör değişimi işleminin garanti kapsamında olup olmadığı ise pek çok kullanıcı tarafından araştırılan konulardan bir tanesi.

Cihazdaki hoparlör sorununun garanti kapsamına alınması için bunun kullanıcı hatası kaynaklı olmaması gerekmektedir. Çünkü kullanıcı hatalı hoparlör sorunu ne yazık ki garanti kapsamına alınmayacak, kullanıcının bu sorunu ücret ödeyerek gidermesi istenecektir.

iPhone Cihazlarda Hoparlör Değişimi Nasıl Yapılır?

Cihazın ses sisteminde meydana gelen sorun, cihaz kullanımı esnasında istenilen performansın ortaya çıkmaması anlamına gelmektedir. Böylesi durumlarda iPhone hoparlör değişimi işleminin başarılı şekilde yapılması ile beraber kısa süre içerisinde hoparlörün tekrardan yüksek performans ile çalışması da sağanmış olmaktadır.

Genel olarak cihazdaki hoparlörün değişmesi, tamir edilmesine nazaran çok daha etkili bir işlem olarak bilinmektedir. Çünkü tamir işlemi sonrasında tekrardan aynı bölgede sorunların ortaya çıkması son derece olasıdır. Teknik servisimiz de bu aşamada daha iyi sonuçları elde etmek isteyenler için değişim işlemlerini kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmektedir.

iPhone cihazlardaki hoparlör değişim işlemleri esnasında cihazın iç kısmına ya da fiziki olarak hiçbir şekilde zarar verilmemesi adına gerekli olan her adım özenle atılmaktadır. Doğru ekipmanların kullanılması ile gerçekleştirilen hoparlör değişim işlemi sonrasında cihazın kullanımına kalındığı yerden devam edilir.

iPhone Hoparlör Değişiminde Garanti Kullanımı

Farklı modellerdeki iPhone cihazlarda ortaya çıkan hoparlör değişimleri için garanti kullanılması adına doğru şartların sağlanmasının önemi oldukça büyüktür. Örneğin kullanıcı cihazı suya düşürürse ya da hoparlör su ile temas ederse, bu durum kullanıcı hatası kapsamına alınmaktadır. Dolayısıyla iPhone hoparlör değişimi işlemi garanti kapsamında değerlendirilmeyecektir. Bununla beraber cihazın garanti süresinin dolması sonucunda da yine hoparlör değişimi için ücret talep edilecektir.

Teknik servisimiz ile iletişime geçmeniz halinde cihazınızdaki arızalı hoparlör çıkartıldıktan sonra yerine orijinal hoparlör takılacaktır. Yapılacak işlem tarafımızca garanti kapsamında olup herhangi bir sorunun ortaya çıkması halinde ücretsiz olarak gerekli işlemler yapılacaktır.

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.