iPhone Ekran Işığı Sürekli Azalıyor Ne Yapabilirim? - Teknikfon

iPhone Ekran Işığı Sürekli Azalıyor Ne Yapabilirim?

iPhone Ekran Işığı Sürekli Azalıyor Ne Yapabilirim?

iPhone ekran ışığı sürekli azalıyor ne yapabilirim sorusu özellikle de yeni genel güncellemeler ile beraber pek çok kullanıcının en fazla hakkında araştırma yapmaya başladıkları konulardan bir tanesi. Çünkü İOS 11 ile beraber Otomatik Parlaklık ayarı direkt şekilde açılır hale geldi. Bundan dolayı da bu ayarı sürekli olarak kapalı tutan kullanıcılar, sürekli olarak ekran ışığının kısılması şikayetini nasıl giderebileceğini bilemiyor. Eğer ki bu moddan ötürü ekran ışığında değişimler meydana geliyorsa, atılacak olan adımlar son derece kolay olacaktır.

Daha önceki güncelleme sonrasında Otomatik Parlaklık modundan dolayı iPhone ekran ışığı sürekli azalıyor ne yapabilirim diyen kullanıcılar Ayarlar ekranından Ekran ve Parlaklık sekmesine girerek sorunun kolaylıkla çözümüne ulaşabiliyorlardı. Ancak yeni güncelleme ile beraber Erişelebilirlik bölgesinden bu ayarı kapatabiliyorlar.

Ekran Işığının Sürekli Azalmasının Diğer Nedenleri ve Çözümü

iPhone serisi cihazların en büyük sorunlarından biri, hızlı bir şekilde şarjın azalmaya başlamasıdır. Dolayısıyla şarjın azalması ile beraber ekran ışığında hızlıca düşmenin meydana gelmesi de son derece olasıdır. Böylesi durumda cihazı şarj etmek, sorunun çözülmesini sağlayabilecektir.

Apple cihazları kimi zaman herhangi bir komutu cevaplamadan ekran ışığını koyulaştırmaya başlayabiliyor. Öyle ki cihaz şarjı yüksek olsa dahi bu sorun ortaya çıkabilir. Cihaz modeline göre yeniden başlatılması kimi durumlarda sorunun çözülmesine yardımcı olabilmektedir.

Ekran ışığının devamlı şekilde azalmasının diğer bir nedeni ise donanımsal kaynaklıdır. Yukarıdaki çözüm önerileri sonucunda istenilen sonuçların elde edilememesi halinde cihazınızı hiç vakit kaybetmeden Apple cihazlar konusunda deneyimli olan teknisyenlere götürmeniz gerekmektedir. Cihazın ulaşmasından sonra iPhone ekran ışığı sürekli azalıyor ne yapabilirim diyen kullanıcıların isteklerini yerine getirmek adına cihaz detaylı olarak test edilir. Sonrasında ise sorunun hangi parçadan ötürü ortaya çıktığı belirlenerek çözüm buna göre gerçekleştirilmiş olur.

Ekran ışığının donanımsal olarak azalmasının temel nedenleri ise ekran, şarj entegre, şarj soketi, pil ya da farklı parçalarda ortaya çıkabilen sorunlar olabilmektedir. Bunların net olarak bilinmesi ise profesyonel olarak gerekli deneyimlere sahip olunmasını gerektirmektedir. Çünkü bu sayede sorun çözülerek gerekli adımlar atılacak ve cihazda devamlı olarak ortaya çıkan ekran ışığı azalma sorunu giderilecektir.  

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.