iPhone Hafızası Nasıl Yükseltilir? - Teknikfon

iPhone Hafızası Nasıl Yükseltilir?

iPhone Hafızası Nasıl Yükseltilir?

iPhone hafızası nasıl yükseltilir sorusuna cevap arayan insanların sayısı her geçen gün artmaya başladı. İlk başlarda birçok kullanıcı Android işletim sistemine sahip olan bazı cihazlar gibi SD kartlar ile hafızayı yükseltebileceklerini düşünüyorlar. Gerçekte ise Apple cihazlarda böylesi bir hafıza yükseltme ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Hafıza kartı olmadığı için çeşitli adımlar ile cihazın hafızası arttırılabilir.

iPhone Cihaz Hafızasını Yükseltmek Mümkün Mü?

Apple, iPhone hafızası nasıl yükseltilir sorusunun çözümü için kullanıcılara iCloud için saklama alanı yükseltme seçeneğini sunuyor. Ancak bu yükseltme seçeneğinde farklı paketler bulunmakta ve bu paketler belirli ücretler ile kullanılabiliyor.

Bunun dışında herhangi bir ücret ödemeden çeşitli adımlar atılarak cihazın kullanılmasına devam edilmesi de mümkün olmaktadır. Cihazdaki hafıza yükseltilmiyorsa, içerisinde bulunanlar ile alakalı işlemler yapılabilir. Bunların başında ise kullanılmayan uygulamaların silinmesi geliyor. Apple cihazlar ile beraber gelen kullanılmayan uygulamaları silme özelliği sayesinde uzun süredir cihazda yüklü olan ancak kullanılmayan uygulamaların kaldırılması sağlanır. Böylece cihazda tahmin edilenden çok daha ciddi anlamda alan açılmış olacaktır.

Cihazdan işe yaramayacağı ya da tekrar olarak yer aldığı düşünülen fotoğraflar ve videolar da silinerek cihazda hafıza yükseltme işlemi yapılabilir. Özellikle de iCloud hesabına fotoğrafların aktarılmasından sonra cihazdaki kopyalar silinerek bu aşamada önemli bir yol kat edilmiş olur.

iPhone Hafıza Arttırma İşlemi

Gerekli olan adımların atılmasına rağmen iPhone hafızası nasıl yükseltilir sorusu ile alakalı istediği yanıtı alamayan kullanıcıların yapması gereken şey ise bizimle iletişime geçmek olmalıdır. Teknik ekibimiz cihazınızda yer alan bilgileri yedekleyerek size çok daha rahat bir şekilde kullanabileceğiniz cihazınızı size teslim etmektedir. Yedekleme işlemi esnasında cihazınıza hiçbir şekilde gerek fiziki gerekse performans anlamında zarar gelmemektedir.

Gerçekleştirilecek olan işlem oldukça kısa sürmektedir. Yani cihaz bırakılarak kullanmadan zaman geçirme gibi bir durum söz konusu değildir. Gerekli işlemlerin yapılması ile beraber kaldığınız yerden kullanmaya devam edilebilir. Ve bununla beraber cihazdan yedeklenmiş veriler de güvenli şekilde saklanarak istenildiği zaman kullanılmaya hazır olarak kalması sağlanmış olur.

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.