iPhone Hızlı Şarj Olmuyor - Cep Telefonu Tamir Servisi - Teknikfon

iPhone Hızlı Şarj Olmuyor

iPhone Hızlı Şarj Olmuyor

İphone hızlı şarj olmuyor sorusunun çözüm arayışı, bu model cihaz kullanan pek çok kullanıcı tarafından araştırılmaktadır. Çünkü ilk başlarda cihaz oldukça hızlı bir şekilde şarj olurken zamanın ilerlemesi ile beraber şarj alımında yavaşlamalar ortaya çıkar. İlk başlarda bu yavaşlama insanların çok fazla dikkatlerini çekmez. Lakin zamanın ilerlemesi ile beraber ortaya çıkan durum kişilerin cihazlarını kullanmalarında ciddi bir engel oluşturabiliyor.

Telefon Neden Yavaş Şarj Olur?

Kullanıcıların iPhone hızlı şarj olmuyor sorununun çözümü için gerekli olan detayların üzerinde durması son derece önemlidir. İlk önce kullanıcılar kendileri deneyecekleri bazı yöntemler ile cihazlarında karşı karşıya kalmış oldukları şarj sorununu ortadan kaldırabilirler.

İlk aşamada dikkat edilmesi gereken detay, şarj adaptörüdür. Çünkü darbe ya da kullanıma bağlı sorunlardan ötürü adaptörde teknik aksamalar ortaya çıkabilmektedir. Aynı zamanda orijinal olmayan adaptörlerin kullanılması da yine cihazın daha yavaş şekilde şarj olmasına neden olacaktır. Adaptörün değiştirilmesi ile beraber sorun giderilecektir.

Cihazların yavaş şekilde şarj olmasında etken olan diğer bir faktör ise şarj kablosudur. Özellikle de iPhone cihazlarda şarj kablosunda yıpranma sorunu baş göstermektedir. Sokette ya da şarj kablosunda bozulmalar ortaya çıktığı zaman cihaz ya şarj almaz ya da çok yavaş şekilde şarj almaya başlar. Kablonun değiştirilmesi ya da orijinal kablo kullanılması sonucunda cihaz daha hızlı şarj olacaktır.

iPhone cihazlarda batarya sağlığı son derece önemlidir. Çünkü kullanıma bağlı olarak bataryanın sağlında düşmeler ortaya çıkmaya başlayacaktır. %80 oranında pil sağlığı sorunu ortaya çıkması ile beraber iPhone hızlı şarj olmuyor sorunu ortaya çıkacaktır.

iPhone Batarya Değişim Ücretleri

Cihazda kendini gösterebilecek olan hızlı şarj olamama sorununda adaptör ve şarj kablosu değiştirildiği halde aynı sorun kendini gösteriyorsa, hiç zaman yitirmeden teknik servisimiz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Cihazınızın yaşamış olduğu sorunun çözümü için batarya ve şarj entegresi ile alakalı incelemeler eksiksiz olarak yapılacaktır. Daha sonrasında kullanıcıya yapılacak olan incelemeler ile beraber sorunun çözümü hakkında etkileyici sonuçlar elde edilecektir. Ve telefon hızlı şekilde şarj olmaya devam edecektir.

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.