iPhone iCloud Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? - Teknikfon

iPhone iCloud Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

iPhone iCloud Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

iPhone iCloud şifremi unuttum ne yapabilirim sorusu, Apple kullanıcıları için oldukça önemli cevapları içerisinde barındırmaktadır. Çünkü bu markaya ait modellerin kullanılabilmesi adına kişiye ait özel bir iCloud hesabının oluşturulması gerekir. Bu şifrenin unutulması demek, rehber, notlar, fotoğraflar ve mailler gibi oldukça önemli olan bilgilerin erişimini engelleyecektir. Aynı zamanda bu şifrenin çalınması ya da unutulması demek, kullanıcı için ciddi anlamda risk teşkil edebilmektedir. Bundan dolayı şifrenin unutulması durumunda hiç zaman yitirmeden cihaz üzerinden gerekli adımları atarak cihazı açarak yeni şifreyi oluşturmak gerekmektedir.

iPhone iCloud Şifresi Kurtarılabilir Mi?

Birçok kullanıcı, iPhone iCloud şifremi unuttum ne yapabilirim sorusuna yanıt bulamayacağını ve dolayısıyla cihazlarını kullanamayacaklarını düşünüyorlar. Gerçekte ise bu aşamada kullanıcıların yapabilecekleri çeşitli işlemler bulunmaktadır. İki aşamalı kimlik doğrulamasının açık olduğu ve aynı hesaba farklı iPad ya da iPhone ile giriş yapılmış ise “İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Etkin Olduğunda” bölümüne atlanarak kolaylıkla giriş yapılır. Böylece unutulan şifre yerine tekrardan şifre oluşturularak cihaz kullanılmaya devam edilir.

Bunun için ilk aşamada iCloud hesabının açık olduğu cihazdan Ayarlar sekmesine giriş yapılmalıdır. Buradan kullanıcı ismi bulunmasının ardından Şifre ve Güvenlik bölümüne tıklanır. Tıklanmasının ardından da şifre değiştir seçeneğine tıklanır. Ancak bunun için şifrenin cihazda kayıtlı olması gerekecektir. Yani hali hazırda unutulan bir şifre için bu adımı takip etmek, eski şifre bilinmediği için kullanıcıya istenilen sonuçları vermeyecektir.

İki faktörlü kimlik doğrulaması açık değilse, bu aşamada Apple Kimliği sayfasına giriş yapılması gerekmektedir. Açılacak olan sayfada kişiye parola sıfırlama adımları sunulacaktır. Kayıt olunan mail adresi ile güvenlik doğrulaması sonrasında hangi bilgilerin sıfırlanmak istendiğine göre şifreyi geri almak mümkün hale gelecektir.

iPhone iCloud Şifresini Yenilemek İçin Profesyonel Hizmet

Gerekli adımları atmasına rağmen iPhone iCloud şifremi unuttum ne yapabilirim sorusuna istediği cevabı alamayan kullanıcılar, bu aşamada profesyonel destek alabilirler. Uzmanlarımız ile iletişime geçmelerinin ardından hızlıca unutulan şifreden dolayı açılamayan cihaz için yeni şifre oluşturulacaktır. Böylece kullanıcı cihazını kullanmaya devam edecektir.

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.