iPhone Mobil Veri Paylaşımı Nasıl Yapılır? - Teknikfon

iPhone Mobil Veri Paylaşımı Nasıl Yapılır?

iPhone Mobil Veri Paylaşımı Nasıl Yapılır?

iPhone mobil veri paylaşımı nasıl yapılır sorusunun yanıtı son dönemlerde pek çok kişi tarafından alınmak isteniyor. Çünkü artık yalnızca insanlar kendi cihazlarında mobil verilerini kullanmıyorlar. Bununla beraber eğer isterlerse cihazlarını modem olarak kullanarak istedikleri kişilerin de kendi internetlerinden faydalanmasını sağlayabileceklerdir. Doğru adımların üzerinde durularak yapılacak olan işlemler ile beraber saniyeler içerisinde cihazdaki mobil verinin paylaşımı mümkün hale gelir.

iPhone Mobil Veri Paylaşımını Aktif Etme

Sorunsuz bir şekilde iPhone mobil veri paylaşımı nasıl yapılır sorusuna cevap almak için ilk aşamada Menü simgesine tıklanmalıdır. Ardından buradan Ayarlar alanına geçilir. Ayarların içerisinde Kişisel Erişim Noktası yer almaktadır. Ekranda çıkacak olan butonun aktif hale getirilmesi ile beraber internet paylaşım şekli seçilerek mobil veri kullanıma açık hale getirilmiş olacaktır. iPhone üzerinden internet paylaşımı için kullanıcılara 3 tane seçenek sunulmaktadır. Bunlar Wi-Fi, USB ve Bluetooth’tur.

Wi-Fi üzerinden veri paylaşımı yapılması ile beraber cihaz kablosuz modeme dönüştürülmüş olacaktır. Bu sayede diğer cihazlar hiçbir sorun yaşamadan cihaza bağlanmış olacaktır. Bluetooth seçimi yapıldığı zaman yalnızca bu özelliği olan bilgisayarlar ve akıllı cihazlar interneti kullanabileceklerdir. USB yöntemi ise bir nevi kablolu internet paylaşımı. Yalnızca veri kablosu ile telefona bağlanabilecek olan diğer cihazlar telefonun internetine bağlanmış olacaktır.

Günümüzde artık iPhone mobil veri paylaşımı nasıl yapılır sorusu çok daha fazla kullanıcı tarafından sorulmaya başlanmış olan bir soru. Ancak yalnızca bu sorunun cevabı almak asla yeterli olmayacaktır. İlk olarak mobil veri paylaşımı yapılırken dikkat edilmesi gereken şey, bu yöntemin pili daha hızlı şekilde bitireceğidir. Aynı zamanda güvenlik konusu da yine üzerinde durulması gereken son derece önemli bir konudur. Eğer ki mobil veri paylaşımı için oluşturulan bağlantı noktasına şifre koyulmazsa, istenmeyen kişiler de bu bağlantıyı kullanabilecektir.

Böylesi bir durumun ortaya çıkmaması adına mutlaka veri paylaşımı yapmadan önce uzun ve kimsenin tahmin edemeyeceği bir şifre belirlenmelidir. Aynı zamanda bağlantı kapatılmadığı sürece açık kalır. Bu da kapatılması unutulduğu için ciddi oradan data kaybına neden olur. Dolayısıyla mutlaka kullanım süresi sonunda kapatılmalıdır.

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.