iPhone Ön Kamera Bulanık Çekiyor - Teknikfon

iPhone Ön Kamera Bulanık Çekiyor

iPhone Ön Kamera Bulanık Çekiyor

iPhone ön kamera bulanık çekiyor sorunu ortaya çıktığı zaman ilk olarak akla gelen şeylerden biri cihazda donanımsal anlamda bir sorun olmasıdır. Ortaya çıkan bu durum iPhone gibi son derece kaliteli kameraya sahip olan cihazları kullananlar için ciddi anlamda sorun haline gelebiliyor. Kullanıcılar ilk başta bu sorunu kendi kendilerine çözebileceklerini düşünüyorlar. Lakin atacakları yanlış adımlar ile beraber aslında kolaylıkla çözülebilecek olan sorun çok daha ciddi anlamda büyüyebilmektedir. Böylesi durumlar ile karşılaşmamak adına cihazda yaşanan sorunla alakalı mutlaka teknik servisimiz ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

iPhone Ön Kamera Neden Bulanık Çeker?

Kullanıcıların iPhone ön kamera bulanık çekiyor sorunu ile karşı karşıya almalarındaki en büyük etkenlerden biri, cihazın korunması adına kullanılan ekran koruyucuları olmakta. Bu koruyucunun ön kameranın önüne gelmesi durumunda çekimler bulanık olacaktır. Lakin tüm cihazlarda bu bulanık çekim sorunu tek bir nedenden dolayı ortaya çıkmaz.

Cihazın düşmesi ya da ön kısmının darbe alması sonucunda da ön kamera hasar görecektir. Ve bunun sonucunda da fotoğraf çekimleri bulanık olacaktır. Böylesi durumlarda kullanıcıların kendi kendilerine yapacakları hiçbir çalışma, bulanık çekim sorununun giderilmesini sağlamayacaktır.

iPhone Ön Kamera Tamiri

Yaşanacak olan iPhone ön kamera bulanık çekiyor sorununun çözümü için yapılması gereken şey, zaman yitirmeden teknik servisimiz ile iletişime geçmek olmalıdır. Hangi model olursa olsun fark etmez, cihazın ön kamera değişimi kısa süre içerisinde gerçekleştirilecektir. Kamera değişim işlemi için cihazınızı bize kendiniz getirebilir ve işlemler sonucunda tekrardan alabilirsiniz. Uzak bir yerdeyseniz kargo ile cihazınızın gönderimini yapabilirsiniz.

Teknik servis uzmanlarımız ilk aşamada cihazınızı detaylı olarak inceleyecek ve sorunun hangi sebepten kaynaklı olduğu ile alakalı tam anlamıyla bilgiler elde edilecektir. Sonraki aşamada ise ön kameranın sorunsuzca değiştirilmesi sağlanacaktır. iPhone ön kamera değişim fiyatları modele bağlı olarak değişim göstermektedir. Bundan dolayı net olarak fiyat bilgisi almak adına cihaz modeli ve yapılacak işlemlere göre fiyat belirlemesi yapılacaktır. Profesyonel ve hızlı şeklide gerçekleştirilecek işlemler ile beraber cihazın ön kamerası en iyi şekilde kullanılmaya devam edilecektir.

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.