iPhone PIN Kodu Nasıl Değiştirilir? - Teknikfon

iPhone PIN Kodu Nasıl Değiştirilir?

iPhone PIN Kodu Nasıl Değiştirilir?

iPhone PIN kodu değiştirme genel olarak güvenlik konusuna önem veren kullanıcıların hakkında en fazla araştırma yaptıkları konulardan bir tanesi. Apple marka akıllı cihazlar kendi içlerinde yüksek güvenliği hedeflemektedir. Ve araştırmalarını da buna göre yaparak cihazlarını kullanıcılarına sunmaktadır. SIM kartı da aynı şekilde kendine özel bir saklama koduna sahiptir. SIM kart da aynı cihazın kendisi gibi çok özel bilgileri içerisinde barındırmaktadır.

Kullanılan SIM kart ile beraber cihazda internet bağlantısı hücresel veri olarak kullanılabilir, mesaj atma ve arama gibi pek çok özellikle de kullanılabilir. Aynı zamanda rehberde yer alan numaralar da yine SIM kart üzerine kaydedilebilir. Dolayısıyla bu kartın PIN kodu oldukça önemlidir ve yeterli derecede güvenli değilse değiştirilmesi gerekir. Daha önceki dönemlerde SIM kartı için PIN değişikliği yapılmak istendiğinde işlemler çok daha farklı olmaktaydı. Bundan dolayı da insanların bir kısmı atılması gereken adımları tam olarak bilemediği için değiştirme işlemini yapamıyorlardı. Lakin iPhone PIN kodu değiştirme konusunda yapmakta olduğu çalışmalar ile beraber bu konuyu son derece kolay bir hale getirmiş oldu. Bu sayede SIM kart güvenliğini üst düzeye çıkartmak isteyen kullanıcılar, aradıkları sonuçlara hiç olmadığı kadar kolay bir şekilde ulaşmış olacaklardır.

Adım Adım iPhone PIN Kodu Değişimi

Yapılacak olan iPhone PIN kodu değiştirme işlemi için ilk aşamada ayarlar bölgesi açılmalıdır. Sonrasında ise Bluetooth başlığının hemen altında Hücresel sayfası yer almaktadır. Bu sayfa açıldıktan sonra SIM PIN seçeneğine dokunulmalıdır. Sayfanın açılması ile beraber ise ekrana PIN’i değiştir seçeneği çıkacaktır. Buranın tıklanması sonrasında cihaz ilk aşamada var olan yani kullanılan PIN kodunun girilmesi istenecektir. PIN kodu bilinmiyorsa SIM kartın arkasında yer alan kod ile yeni PIN kodu alınabilir.

Kullanılan PIN kodu girildikten sonra ise yeni kodun girilmesi istenecektir. Bu kod 4 haneli ve sadece rakamlardan oluşmak zorundadır. Kullanıcının bu aşamada doğum yılı veya kolay bulunabilir kodlar seçmemesi tavsiye edilmektedir. Yeni PIN kodu girildikten sonra artık SIM kart değiştirilen kod ile açılabilecektir.

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.