iPhone Rahatsız Etme Modu Çalışmıyor - Teknikfon

iPhone Rahatsız Etme Modu Çalışmıyor

iPhone Rahatsız Etme Modu Çalışmıyor

iPhone Rahatsız Etme Modu çalışmıyor sorunu pek çok Apple kullanıcısının karşı karşıya kalabildiği sorunlardan bir tanesi. Bu özelliğin aktif olması ile beraber kullanıcılar araç kullanırken, toplantıdayken ya da rahatsız edilmek istemediği her an bu özelliği devreye sokabilmektedir. Bu sayede de cihaz rahatsız edilmek istemediği zaman cihazda herhangi bir ses çıkmaz ya da ışığı hiçbir şekilde yanmaz.

iPhone Rahatsız Etme Modu Ne İşe Yaramaktadır?

Kullanıcıların iPhone Rahatsız Etme Modu çalışmıyor sorunu öncesinde bu özelliğin ne olduğu ile alakalı tam olarak bilgi sahibi olmaları önemlidir. Apple tarafından ortaya çıkartılan güncellemeyle beraber gelen bu mod sayesinde cihaz tüm bildirimleri kapatmaktadır. Pek çok kişi bu modu ağırlıklı olarak dinlenirken kullanmayı tercih edebilmektedir. Ancak bu modun tek özelliği bildirimleri kapatması değildir. Aynı zamanda Apple tarafından sunulan güncelleme, kullanıcılara pek çok kişiselleştirme imkanını da sunmaktadır. Buna göre mod içerisinde istenilen kişiler seçilebilmekte ve bu kişilerin araması sonrasında telefonda belirlenen zil sesi ya da bildirim görünebilmektedir.

Bununla beraber bir kişi 3 dakika içinde ikinci kere araması halinde gerçekleştirilmiş olacak ayarlar ile beraber cihaza bildirim gelecektir. iPhone serisindeki cihazlarda Rahatsız Etmeyin Modu etkinleştirilmesi için iki farklı alternatif bulunmaktadır. Bunlar “Her Zaman” ve “Yalnızca iPhone Kilitliyken” seçenekleridir.

iPhone Rahatsız Etme Modu Neden Çalışmaz?

Normalde iPhone Rahatsız Etme Modu çalışmıyor sorununun nedeni yazılım ya da donanım kaynaklı olabilmektedir. Bu özelliğin aktif hale getirilmesi adına ilk aşamada cihazın sıfırlanması doğru bir adım olabilmektedir. Çünkü yazılımsal bir sorundan kaynaklı durumlarda sıfırlama işlemi ile iyileşme özelliği ortaya çıkabilmektedir.

Buna rağmen Rahatsız Etme Modu çalışmıyorsa, uzmanlar tarafından gerekli çalışmaların yapılması gerekmektedir. Çünkü sorun donanımdan kaynaklı ise uzmanlarımız cihazı detaylı olarak inceleyerek aynı zamanda cihazda ortaya çıkabilecek muhtemel sorunlara da ulaşılacaktır. Bu sayede cihazın kullanım ömrü de arttırılacaktır.

Apple cihazlar ile alakalı başta Rahatsız Etme Modu çalışmıyor sorunu olmak üzere ortaya çıkabilen sorunların profesyonel şekilde giderilmesi adına teknik ekibimiz ile iletişime geçerek sorunun en iyi şekilde çözülmesini sağlayabilecektir.

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.