iPhone Şarj Soketi Değişimi - Cep Telefonu Tamir Servisi - Teknikfon

iPhone Şarj Soketi Değişimi

iPhone Şarj Soketi Değişimi

iPhone şarj soketi değişimi çalışması birçok Apple kullanıcısının hakkında inceleme yaptığı konuların başında geliyor. Kimi kullanıcılar yalnızca sorunun çözümü ile alakalı araştırmalarını yaparken kimileri de cihazın bu işleme neden ihtiyacı olduğunu araştırıyor.

iPhone Şark Soketi Değişimi Neden Yapılır?

Akıllı cihaz kullanımı söz konusu olduğunda pek çok kişinin öncelikli olarak aklına gelen şeylerden biri cihazın şarj olmaması oluyor. Kullanıcılar ilk zamanlarda bu sorunun yalnızca şarj kablosundan kaynaklı olduğunu düşünüyorlar. Ancak kablo ve adaptörün değişmesi sonrasında dahi sorun giderilmiyor. Bu aşamada ise iPhone şarj soketi değişimi yapılması gerektiği de ortaya çıkıyor. Ortaya bu sorunun çıkmasındaki temel etkenler ise şunlar;

  • Bir süre sonrasında şarj soketinin sıvı teması ve nem sonrasında oksitlenmiş olması
  • Şarj aleti cihaza takılırken fazla bastırıldığı için soket çatlar ya da yerinden oynar
  • Bu bölgenin darbe almasının ardından şark soketinde arızalanma ortaya çıkabilir
  • Cihaz şarja takılıyken elektriğin gidip gelmesi ya da ani elektrik akımı sonrasında soket yanabilir
  • Sürekli araba şarj aletinin kullanılması ya da orijinal olmayan şarj aletinin tercih edilmesi sonrasında akım farklılığından dolayı ilgili bölge zarar görebilir.

iPhone Şarj Soketi Değişimi Nasıl Yapılır?

Apple cihazlar konusunda deneyimli olan uzmanlarımız, cihazınızı ilk aşamada ayrıntılı olarak inceleyecektir. Böylece cihazın neden şarj almadığı ile alakalı temel nedenler belirlendikten sonra gerekli çalışmaların yapılmasına başlanacaktır. Cihazda şarj soketinin bulunduğu yer dikkatlice açıldıktan sonra zarar gören soket yerinden çıkartılacak, alanın temizlenmesinin ardından ise yerine yenisi takılacaktır.

Cihazın kapatılmasından sonra ise sıra kontrol işlemine gelecektir. Cihazın doğru şekilde şarj alıp almadığının kontrol edilmesinden sonra ise teslim işlemi yapılacaktır.

iPhone Şarj Soketi Değişimi Fiyatları

Yapılacak olan iPhone şarj soketi değişimi fiyatları hakkındaki incelemelerde de görülebileceği üzere fiyatlar modele göre farklılık göstermektedir. İşlemler esnasında orijinal parça kullanılmakta ve tarafımızca garantili olarak teslimi gerçekleştirilmektedir. Böylece işlemlerin sona ermesinin ardından cihazınızı dilediğiniz gibi yüksek performans ile sorunsuz şekilde kullanmaya devam etmiş olursunuz.

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.