iPhone Şarj Süresini Arttıracak 5 İpucu - Teknikfon

iPhone Şarj Süresini Arttıracak 5 İpucu

iPhone Şarj Süresini Arttıracak 5 İpucu

iPhone şarj süresini arttıracak 5 ipucu ile beraber kullanıcılar cihazlarını çok daha etkili şeklide kullanabilmeleri adına oldukça önemlidir. Çünkü her ne kadar Apple markalı akıllı cihazlar her ne kadar çok kullanışlı olsa da şarj konusunda sorunlar yaşabilmektedir. Farklı işlemlerin aynı anda yapılabilmesinden kaynaklı olarak şarj süresi azalabilmektedir. Bu aşamada kullanıcılar bazı konulara dikkat ederek cihazlarının şarjlarının daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilecektir.

Cihazınızı Tanıyın

Kullanıcıların iPhone şarj süresini arttıracak 5 ipucu araştırmaları esnasında çoğu zaman cihazlarını teknik servislere götürmenin yeterli olacağı düşüncesi ön plana çıkıyor. Gerçekte ise cihazın kullanımı esnasında gerekli detaylara dikkat etmek, daha hızlı şarjının dolmasını sağlayacaktır.

İlk olarak dikkat edilmesi gereken şey, cihazdaki gereksiz uygulamaların kapatılması olacaktır. Cihazın arka planında çalışan uygulamalar, şarjın daha hızlı dolmasını engelleyecektir. Bu aşamada kullanılmayan uygulamalar belirlenerek kapatılması yeterli olur. Üstelik atılacak adım ile beraber cihazın şarjının daha uzun gitmesi de sağlanmış olacaktır.

Cihazlar şarj olurken ortam da yine önemli etkenler arasındadır. İkinci ipucu da serin bir yerde şarjının doldurulması olacaktır. Android cihazlarda böylesi bir duruma gerek yoktur. Ancak Apple cihazlarda şarjın olması adına önerilen sıcaklık 20 ila 30 derece arası olması gerekmektedir.

Üçüncü ipucu ise uçak modunda cihazı şarj etmek olmalıdır. Cihazın internet bağlantısını kesmek ya da uçak modunu açmak, daha kısa sürede şarjın dolmasını sağlayacaktır.

Cihazın şarj süresinin arttırılması ve kısa sürede şarjın dolarak uzun süre kullanımın arttırılması adına dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biri ise orijinal kablo ve adaptör kullanımıdır. Kimi kullanıcılar bu aşamada orijinal kabloları ya da adaptörleri bozulduğu zaman yan sanayi ürünleri alırlar. Lakin bu durumda hem cihaz doğru şekilde şarj olmaz hem de şarj süresi ciddi anlamda uzar.

Apple cihazlarda batarya ömrü son derece önemli bir konudur. Bu konuya sadece cihazı satın alırken değil kullanırken de dikkat etmek gerekmektedir. iPhone şarj süresini arttıracak 5 ipucu arasında yer alan batarya ömrü, şarj alımının yanı sıra kullanımı da ciddi şekilde etkilemektedir. Cihazının bataryasının yıprandığını düşünenler, teknik servisimiz ile iletişime geçerek orijinal ve yeni batarya değişimini gerçekleştirebilirler.

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.