iPhone Şarj Ucu İçinde Kaldı - Teknikfon

iPhone Şarj Ucu İçinde Kaldı

iPhone Şarj Ucu İçinde Kaldı

iPhone şarj ucu içinde kaldı sorunu pek çok kullanıcı için ciddi anlamda önemli bir sorundur. Cihazın sorunsuzca kullanılması için doğru şekilde belirli aralıklar ile şarj edilmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Cihazdan en yüksek performansın alınabilmesi adına Apple cihazlar için doğru kablonun seçilmesi gerekmektedir. Çünkü Lightning kablosunun kullanılmaması demek, cihazın hem batarya ömrünün azalmasına neden olur hem de cihaza ciddi anlamda zarar verir. Ancak şarj kablosu kullanırken de oldukça dikkatli olunması gerekir.

iPhone Şarj Ucu Neden İçeride Kalır?

İnsanların iPhone şarj ucu içinde kaldı sorusuna cevap alması adına ilk aşamada mutlaka bu sorunun neden ortaya çıkmakta olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Var olan bu detaylara dikkat etmek, cihazın şarj bölgesinde herhangi bir olumsuzluğun ortaya çıkmasının engellenmesi sağlanacaktır. Şarj ucunun cihazın içinde kalmasının en büyük nedenlerinden biri, şarj takılıyken kablodan çekerek çıkartılmak istemesidir. Bu durumda şarj ucu içeride takılı olduğu için kablo kopacak ve şarjın ucu içeride kalacaktır.

Aynı zamanda cihaz şarjdayken düşmesi ya da şarj ucunun kabloya sağlam şekilde takılı olmaması da yine şarj ucunun içeride kalmasına neden olmaktadır. Bu aşamada yanlış adımların takip edilmesi demek, cihazın şarj bölgesine ciddi anlamda zarar verebilecektir.

iPhone İçinde Kalan Şarj Ucu Nasıl Çıkartılır?

Bu aşamada iPhone şarj ucu içinde kaldı sorununun çözümü için çok ince yapıda cımbız benzeri bir alet ile dikkatlice yerinden çıkartılabilecektir. Ancak bu aşamada yapılacak işlemlerde maksimum dikkatin gösterilmesi gerekmektedir. Çünkü şarj ucunun içeride kaldığı kısım uç ile birleşecek bir yapıya sahiptir.

Bundan dolayı bölgeye yanlış bir şekilde müdahale yapılması durumunda şarjın ucu çıkartılmış olsa da daha sonrasında tekrardan şarj alımı esnasında sorunların çıkması ortaya çıkabilecektir. Böylesi durumlar ile karşı karşıya kalınmamak adına şarj ucunun iPhone cihazın içerisine kalması halinde mutlaka teknik servis ile iletişime geçilmelidir.

Teknik ekip ilk aşamada cihazın içinde kalmış olan şarj ucu için en uygun ekipman seçilecektir. Ardından da özenle cihazın içerisinden şarj ucu çıkartılacak ve sonrasında cihaz test edilerek teslimi gerçekleştirilecektir.

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.