Oppo Telefon Kapatma Tuşu Çalışmıyor - Teknikfon

Oppo Telefon Kapatma Tuşu Çalışmıyor

Oppo Telefon Kapatma Tuşu Çalışmıyor

Oppo telefon kapatma tuşu çalışmıyor sorunu, akıllı cihazınızı çok sık kullanan birçok kişinin karşı karşıya kaldığı sorunlardan bir tanesi. Türkiye piyasasına ilk olarak girdiği zamandan itibaren Oppo, ortaya koymakta olduğu akıllı cihazlar ile istekleri en iyi şekilde yerine getirmeyi başardı. Böyle olunca da pek çok kullanıcı, fiyat performans ürünü olarak iyi bir cihaz satın almak istedikleri zaman Oppo modellerini listenin başlarına ekliyor. Genelde herhangi bir sorun olmadan rahatlıkla kullanılan bu cihaz, farklı etkenlerden dolayı bazı sorunlar ile karşı karşıya kalabiliyor. Açma kapama tuşunun çalışmaması da bu sorunlardan bir tanesidir.

Oppo Kapatma Tuşu Neden Çalışmaz?

Cihazın sağ kısmında yer alan açma kapama tuşu, oldukça hassas bir tuştur. Dolayısıyla Oppo telefon kapatma tuşu çalışmıyor sorununun temel nedeni bu tuşun almış olacağı darbedir. Yüksek bir yerden düşme ya da tuşun olduğu yere direkt olarak darbe gelmesi, bu tuşun içeriye doğru girmesine neden olur. Bu durumda da tuş kullanım dışı kalabilir.

Sıvı teması da yine var olan sorunun temel nedenleri içerisinde yer almaktadır. Cihazın içerisine sıvı girmesi ile beraber kapatma tuşunun bulunduğu alanda fonksiyon kaybı ortaya çıkabilmektedir. Birçok kullanıcı bu aşamada cihazlarını kuruladıklarını düşünerek herhangi bir sorunun olmayacağını düşünürler. Gerçekte ise kapatma tuşu çoktan hasar görmüştür.

Oppo Telefon Kapatma Tuşu Tamiri

Cihazınızda yaşadığınız sorunun çözümü adına atacağınız en yanlış adım, tuşun olduğu bölgeyi zorlamaktır. Çünkü bu durumda aslında kolaylıkla düzeltilebilecek olan sorun, tuş içeriye basık ve kırık hale geldiği için daha büyük hale gelir. Böylesi bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına cihazınızı uzmanlarımıza teslim edebilirsiniz. Oppo telefon kapatma tuşu tamiri ücretleri cihaz modeline göre değişim göstermektedir.

Yapacağınız incelemeler esnasında en uygun fiyatları almak adına mutlaka bizimle iletişime geçerken cihazınıza ait marka ve modeli teknisyenlerimize iletmeniz gerekmektedir. Böylece doğru fiyatı kolaylıkla almış olursunuz. Daha sonrasında da cihazınızı bize ulaştırabilirsiniz. Kısa zaman zarfında yapılacak tamir işlemi ile cihazınızın kapatma tuşu normal şekilde kullanılmaya devam edecektir.

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.