Samsung Anakart Tamiri & Değişimi - Teknikfon

Samsung Anakart Tamiri & Değişimi

Samsung Anakart Tamiri & Değişimi

Samsung anakart tamiri & değişimi konusu cihazın en önemli parçası olan anakart ile alakalı olduğu için yapılacak işlemler çok daha dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Çünkü bu aşamada meydana gelebilecek olan hata, cihazın kullanılmasını tahmin edilenden çok daha zor hale getirmektedir. Bundan dolayı cihazınızın anakart bölümünde ortaya çıkmış olan sorunun giderilmesini istiyorsanız, mutlaka bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Samsung Anakart Tamiri & Değişimi Neden ve Nasıl Yapılır?

Genel olarak Samsung anakart tamiri & değişimi işlemine ihtiyaç duyulmasındaki temel etkenlerin başında cihazın denize ya da suya düşmesi gelmektedir. Çünkü bu durumda cihazın anakart bölgesinde oksitlenme ortaya çıkacaktır. Bununla beraber cihazın yüksek bir yerden düşürülmesi, ciddi anlamda darbe alması, kaçak yazılımların cihaza yüklenmesi gibi nedenlerden dolayı cihazın anakart bölgesinde sorunlar ortaya çıkabilir.

Anakart bölgesi bir cihazın donanımlarının hepsinin bağlı olduğu bir parçadır. Yani cihazda yer alan hafıza, işlemci, ram gibi akla gelen gelmeyen tüm donanımlar anakartın üzerinden çalışır. Eğer ki cihazın anakart bölgesi arıza yaparsa cihaz ya açılmasından hemen sonra kapanır ya da hiç açılmaz.

Bu aşamada alanında uzman olmayan isimler ile iletişime geçmek yerine mutlaka cihazınızı bize iletmeniz gerekmektedir. Bu aşamada deneyime sahip olan uzmanlarımız, cihazınız bize ulaştıktan sonra anakartı inceleyecektir. Böylece anakartta meydana gelen sorunlara göre değişim ya da tamir işlemi ile alakalı net bilgilerin elde edilmesi sağlanmış olacaktır.

Cihazın anakartı için tamirin yeterli olacağı durumlarda öncelikli olarak cihaz açılacak ve daha sonrasında da dikkatlice anakart çıkartılacaktır. Ardından da tamamen özel ekipmanlar kullanılarak gerekli işlemler yapılacaktır. Anakartın tamir edilmesinden sonra aynı değişim işleminde olduğu gibi gerekli testler yapılacaktır.

Samsung Anakart Tamiri & Değişimi Ücretleri

İnsanların Samsung anakart tamiri & değişimi ücretleri araştırmalarında da karşılarına çıktığı gibi fiyat cihazın modeline bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Aynı zamanda değişim ve tamir işlemleri arasında da yine fiyat değişimleri söz konusudur. Dolayısıyla en iyi fiyatı almak için bizimle iletişime geçerek aklınızdaki soruların cevaplarını dilediğiniz gibi alabilirsiniz.

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.