Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar Nelerdir?

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar Nelerdir?

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar Nelerdir?

Şarjı en uzun giden akıllı telefonlar hakkındaki araştırmalar, bu tarzdaki cihazların kullanılmaya başlandığı dönemlerden itibaren ön planda olan bir konu. Çünkü akıllı cihazlar her ne kadar insanların yaşamlarını ciddi anlamda kolaylaştırıyor olsa da içerisinde yer alan uygulamalar ya da yanlış kullanımlar ile beraber şarjları çok kısa bir sürede bitiyor. Böyle olunca da pek çok kullanıcı zamanlarının büyük bir kısmını prizlerin başında cihazları şarj olurken geçebiliyor. Bunu istemeyenler ise şarjı daha uzun giden akıllı telefonlara yöneliyor.

Oppo Cihazlar

Piyasaya çıktığı ilk günden bu yana kullanıcılarına en iyisini vermeyi hedefleyen Oppo, şarjı en uzun giden akıllı telefonlar listesinde de farklı modelleri ile yer bulmayı başarıyor. Realme 5i modeli incelendiği zaman da görülebileceği üzere sahip olduğu 5000 mAh batarya kapasitesi kullanıcılara tek bir tam şarj ile 49 saat konuşma, 19 saat video izleme ve 32 saat müzik dinleme vaat ediyor. Üstelik bu cihaz ters şarj özelliği ile şarj istasyonu gibi kullanılarak diğer cihazların şarj edilmesini de sağlıyor.

Diğer bir model olan A52 de aynı şekilde 5000 mAh pil kapasitesine sahip. Aynı zamanda cihaz 18W gücünde de hızlı şarj desteğine sahip. Üreticiler cihazın tam bir gün boyunca kesintisiz kullanılmasını da garanti ediyor. Orta segment içerisinde yer almakta olan A52 ile beraber 34 saat boyunca kesintisiz konuşma yapılabileceği belirtiliyor.

Samsung Cihazlar

Teknoloji dünyasında uzun zamandır yer alan Samsung, şarjı en uzun giden akıllı telefonlar arasına da modellerini sokmayı başarmış durumda. 6000 mAh pil gücüne sahip bataryası ile Galaxy M21 hem fiyat hem performans ürünü. Tek şarj ile 130 saati geçen müzik oynatması ve 49 saat kesintisiz konuşma sunan cihaz bununla beraber 15W gücünde hızlı şarj edilebiliyor.

Galaxy M51 ise 7000 mAh gibi devasa bir pil gücü ile kullanıcılara sunulan bir cihaz. Minimum 6800 mAh pil kapasitesi olan cihaz tek bir şaj ile 24 saat internet kullanımı, 182 saat müzik dinleme, 34 saat video oynatma ve 64 saat konuşma vaat ediyor.

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.