Telefon İlk Aramada Meşgule Düşüyor! - Teknikfon

Telefon İlk Aramada Meşgule Düşüyor!

Telefon İlk Aramada Meşgule Düşüyor!

Telefon ilk aramada meşgule düşüyor sorunu, farklı etkenlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Kimi durumlarda oldukça kolay bir şekilde çözülebilen bu sorun kimi zaman ise ancak teknik servisimize cihazınızı iletmeniz sonrasında çözülebilmektedir. Bu aşamada sorunun hangi sebepten ötürü ortaya çıktığını belirlemek adına ilk aşamada bazı konuların üzerinde özenle durmak gerekmektedir. Daha sonrasında sorunun çözümü adına gerekli ve doğru adımlar daha kolay şekilde atılmış olacaktır.

Telefon Neden İlk Aramada Meşgule Düşer?

Karşı karşıya kalınan telefon ilk aramada meşgule düşüyor sorununun nedeni, aranılan kişinin sizi engellemiş olmasıdır. Çünkü bir numaranın engellenmesi ile beraber daha çalma tonu ortaya çıkmadan direkt olarak arama meşgule düşmektedir. Kimi zaman ise tam arama zamanı karşıdaki kişi cihazı kullanmakta oluyor. Bu durumda ise sizde çalma tonu gelmeden karşı tarafa arama düşüyor ve istemeden de olsa meşgule atabiliyor.

Günümüzde artık akıllı cihaz kullanımı daha öncesinde olmadığı kadar ön planda. Ve bu cihazların da çeşitli ayarları bulunmakta. Cihazda yer alan rahatsız etmeyin modu ise pek çok kişi tarafından sıklıkla kullanılan bir mod olarak ön plana çıkıyor. Çünkü rahatsız etmeyin modunun açık olacağı bir cihaz aranmak istendiği zaman ilk aramada meşgule düşme durumu söz konusu olmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra cihazda karşı karşıya kalınacak olan şebeke problemi, arama yapmayı engellemektedir. Cihaza bakıldığı zaman herhangi bir sorun var gibi görülmeyecektir. Ancak arama yapılmak istendiği zaman direkt olarak meşgule düşme gibi bir durum ortaya çıkabilecektir.

Telefon İlk Aramada Meşgule Düşüyor Sorunu Çözümü

Karşı tarafın engellemesi ya da rahatsız etmeyin modundan kaynaklı olarak telefon ilk aramada meşgule düşüyor sorunu çıkıyorsa, bunun giderilmesi için engelin kaldırılması veya ilgili modun kapatılması yeterli olacaktır.

Sadece bir kişiyi ararken değil sürekli olarak birilerini ararken meşgule düşme sorunu ortaya çıkıyorsa, cihazınızda şebeke problemi var denebilmektedir. Bu durumda ise hiç zaman yitirmeden cihazınızı bize ulaştırmanız gerekmektedir. Böylece uzmanlarımız cihazınızı inceleyerek ortaya çıkan bu sorunun giderilmesi adına gerekli çalışmaları yapacaktır.

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.