Telefonumun Ses Açma Kapama Tuşu Çalışmıyor - Teknikfon

Telefonumun Ses Açma Kapama Tuşu Çalışmıyor

Telefonumun Ses Açma Kapama Tuşu Çalışmıyor

Telefonumun ses açma kapama tuşu çalışmıyor sorunu hangi marka ya da model olduğu fark etmeden her model akıllı cihazda görülebilecek olağan bir durumdur. Çünkü ses tuşları korunaklı olmayan bir kısımda yer almasının yanı sıra devam bir şekilde de kullanılır. Dolayısıyla ilerleyen zaman ile beraber işlevini yitirme sorunu ortaya çıkabilir.

Ses Açma Kapama Tuşu Neden Çalışmaz?

Günümüzde akıllı cihazların kullanımı hiç olmadığı kadar artmaya başladı. Böyle olunca da kullanıcılar kendi isteklerini karşılayacak olan modelleri inceledikten sonra bunların arasından seçimlerini yaparak kullanmaya başlıyorlar. Ve kullanım esnasında farklı nedenlerden dolayı ses açma kapama tuşunda çalışmama sorunları kendini gösteriyor. Bunların en büyük nedenlerinin başında ise ilgili alanın darbe alması gelmektedir. Çünkü bölgeye alınacak olan darbe ile beraber buradaki tuşlar ya kırılacak ya da içe doğru geçecektir. Her iki durumda da tuşların çalışması engellenecektir.

Aynı zamanda ses açma kapama tuşunun sıvı ile temas etmesinden sonra alt kısımdaki bölgede arızalar kendini gösterecektir. Aynı zamanda ilgili tuşların alt kısımlarında soket yer almaktadır. Bu soketin zamanla aşınması ile beraber çalışması da engellenmiş olacaktır. Son olarak ise ses tuşu bağlantıları kopabilmektedir. Böyle olunca cihazda ses açılıp kapatılmak istendiği zaman tuşlar bu isteği yerine getirmeyecektir.

Ses Açma Kapama Tuşu Çalışmayınca Neler Yapılmalı?

Kullanıcıların ses açma kapama tuşu çalışmıyor sorunu ile karşı karşıya kaldığı durumda ilk aşamada sorunun donanımsal olup olmadığını öğrenmesi gerekmektedir. Bunun içinse cihazda yer alan bütün 3. parti ses uygulamaları silinmelidir. Böylece uygulamalardan kaynaklı bir durum yaşanıyorsa bunun cevabı en etkili şekilde alınmış olacaktır.

Gerçekleştirilecek bu çalışma sonucunda hala tuşlar çalışmıyorsa, zaman yitirmeden teknik servisimiz ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Uzman personellerimiz hangi marka ya da model olduğu fark etmeden cihazlarda ortaya çıkacak bu sorunu en iyi şekilde gidermeyi başaracaktır.

Cihazın uzmanlarımıza ulaşmasından sonra yapılacak detaylı incelemeler ile beraber sorunun neden ortaya çıktığı net bir şekilde belirlenecektir. Ardından gerekli olan değişim işlemi yapılarak cihaz kullanıcıya teslim edilecektir.

Yazar hakkında

gulfer administrator

Bir cevap yazın

Teknikfon 3E Teknik Servis Hizmetleri markasıdır. Cep telefonu tamiri sektöründe Türkiye’de ki ilk özel servislerden birdir. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.